Venome H2O
-
OPIS
-
DZIAŁANIE
-
WSKAZANIA
-
TECHNIKA WYKONANIA ZABIEGU
Venome H2O to innowacyjna terapia stymulująca, której formulacja oparta jest o innowacyjny, wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy w stężeniu 12 mg/1ml, o wyjątkowych właściwościach regeneracyjnych, nadająca jednocześnie objętość i głębokie nawilżenie. Preparat wpływa na przywrócenie odpowiedniego bilansu wodnego macierzy zewnątrzkomórkowej, pobudzając jednocześnie fibroblasty do intensywnej produkcji nowych włókien białkowych skóry, dzięki czemu odzyskuje ona odpowiednią jędrność i gęstość. Produkt posiada certyfikat medyczny klasy III.
Produkt Venome H2O oparty jest o innowacyjny kwas hialuronowy, który posiada niezwykłe właściwości stymulujące, z uwagi na możliwość skutecznej aktywacji receptora CD44 na fibroblaście, którego pobudzenie skutkuje przyspieszeniem metabolizmu i poprawą wydajności działania komórek. Białko CD44 jest jednym z głównych receptorów dla kwasu hialuronowego znajdującym się na powierzchni fibroblastów. Jego wyjątkowe właściwości polegają na możliwości sterowania i przekazywania odpowiednich sygnałów do wnętrza komórki przyczyniając się do jej szybszego wzrostu, namnażana i intensywnej produkcji włókien kolagenu typu III, zwanego inaczej młodym kolagenem.
SKUTKI UBOCZNE I PRZECIWSKAZANIA VENOME H20
Przeciwwskazania
Stosowanie Venome Biorevitalization H2O nie jest wskazane w przypadku:
- uczulenia na kwas hialuronowy
- chorób o podłożu autoimmunologicznym lub podczas przebiegu immunoterapii
- stanu zapalnego skóry w planowanym miejscu iniekcji (np. trądziku)
- grypy i gorączki, ostrego przeziębienia
- ostrego zakażenia układowego (opryszczka, łuszczyca)
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- skłonności do powstawania blizn
- ciąży i karmienie piersią
- osób poniżej 18 roku życia
Venome Biorevitalization H2O nie może być wstrzykiwany w:
- naczynia krwionośne
- kości, stawy
- piersi
Skutki uboczne
Po zabiegu mogą wystąpić reakcje w postaci zaczerwienienia (rumień) oraz obrzęku. W rzadkich przypadkach w miejscu iniekcji preparatu może pojawić się opuchlizna i odczuwalne swędzenie. Dzień po zabiegu może wystąpić wyraźny obrzęk, powinien on jednak zniknąć samoistnie po upływie 3-5 dni. Bardzo rzadko można zaobserwować reakcje alergiczne na działanie preparatu Venome Biorevitalization H2O, gdyż jest on kwasem hialuronowym pochodzenia niezwierzęcego, przez co nie zawiera protein. Efekty uboczne związane z iniekcją powinny zniknąć samoczynnie w krótkim czasie.
W przypadku reakcji zapalnej zaleca się by pacjent udał się do lekarza. W literaturze dotyczącej wypełniaczy bazujących na kwasie hialuronowym, opisano odosobnione przypadki ziarniaków, ropni, opóźnionych reakcji nadwrażliwości oraz przebarwień.
Rewitalizujący żel H2O skutecznie redukuje oznaki starzenia się skóry poprzez poprawę jej nawodnienia, co przywraca odpowiednie środowisko do pracy fibroblastów. Dzięki zastosowaniu fragmentów kwasu hialuronowego, który ma zdolność aktywacji receptora CD44, nowe włókna kolagenowe produkowane są zdecydowanie szybciej, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność i właściwą gęstość, poprawie ulega jej struktura, a zmarszczki utrwalone i mimiczne zostają zredukowane.
- widoczna wiotkość
- utrata nawilżenia
- zmarszczki utrwalone
- opadające chomiki
- utrata elastyczności skóry
- brak blasku
Produkt Venome H2O może być podawany w kilku metodach między innymi depozytowo, liniowo wstecznie lub w technice 5-punktów za każdym razem na głębokość skóry właściwej około 1,6-2,2 mm.
Metoda depozytowa – metoda depozytowa polega na depozytowym podaniu preparatu do skóry właściwej na całej twarzy lub w strefach wymagających szczególnej stymulacji.
Liniowo wsteczna – liniowe podanie produktu do skóry właściwej, w zagłębienia i fałdy skórne, celem wywołania stymulacji skóry w okolicach załamania.
Technika 5 punktów polega na wprowadzeniu igły prostopadle, w głębokie warstwy skóry właściwej oraz pozostawienie depozytów po 0,2 ml na punkt. Punkty należy rozmieścić w 5 miejscach po jednej i drugiej stronie twarzy. Oznaczone punkty są miejscami bezpiecznymi anatomicznie.
1 punkt – 2 cm w dół od kąta zewnętrznego szpary powiekowej na linii łączącej z kątem żuchwy
2 punkt - 1 cm bocznie od skrzydełka nosa
3 punkt - 1 cm w linii prostej od chrząstki ucha
4 punkt - 2 cm w dół i 1 cm przyśrodkowo od linii nakreślonej od kąta zewnętrznego czerwieni wargowej w dół
5 punkt - 1,5 cm przyśrodkowo i w górę od kąta szczęki