FILLER L LIPS LIDOCAINE - Venome


FILLER L LIPS LIDOCAINE

Idealnie wypełnione usta z wyraźnym zarysem łuku kupidyna. Usieciowany żel kwasu hialuronowego Venome Filler L Lips Lidocaine dzięki wyjątkowym właściwości reologicznym znakomicie sprawdza się w zabiegu powiększania i modelowania ust. Preparat w postaci jednorodnego i homogenicznego żelu nadaje odpowiednią objętość, jędrność i nawilżenie przy jednoczesnym zachowaniu miękkości i naturalności. Dzięki lepko sprężystej strukturze i zastosowanej technologii nawodnienia formuły kwasu, wypełniacz skutecznie koryguje asymetrie górnej lub dolnej wargi, bez niechcianego, nienaturalnego efektu. Venome Filler L Lips Lidocaine idealnie sprawdza się przy wyborze techniki modelowania ust na płasko, dzięki czemu górna warga jest estetycznie wywinięta, łuk kupidyna subtelnie podkreślony, uzyskując tym samym efekt pełnych, zmysłowych ust. Efekt ten utrzymuje się od 5 do 6 miesięcy, jednak jest to zależne od zastosowanej techniki iniekcji oraz czynników biologicznych i środowiskowych.

Produkt przeznaczony do stosowania przez profesjonalistę.

Produkt zawiera 20mg/ml monofazowego, usieciowanego kwasu hialuronowego w formie wiskoelastycznego żelu i 3mg chlorowodorku lidokainy.

Venome Filler Lidocaine nie powinien być stosowany w przypadku:

 • uczulenia na kwas hialuronowy, chlorowodorek lidokainy lub inne znieczulenie miejscowe typu amidowego;
 • chorób o podłożu autoimmunologicznym lub w trakcie immunoterapii;
 • ostrego stanu zapalnego skóry w planowanym miejscu iniekcji (np. trądziku);
 • grypy i ostrego przeziębienia z gorączką;
 • ostrego zakażenia układowego (opryszczka, łuszczyca);
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • skłonności do powstawania blizn;
 • ciąży i karmienia piersią;
 • poniżej 18. roku życia;

Venome Filler Lidocaine nie może być wstrzykiwany w:

 • naczynia krwionośne
 • stawy
 • piersi

Nie zaleca się stosowania preparatu:
przy zabiegach w okolicy oczodołowej oraz zmarszczek poprzecznych czoła.

Działania uboczne:
Po zabiegu mogą wystąpić reakcje w postaci zaczerwienienia (rumień) oraz obrzęku. W rzadkich przypadkach w miejscu iniekcji preparatu może pojawić się opuchlizna i odczuwalne swędzenie. Dzień po zabiegu może wystąpić wyraźny obrzęk, powinien on jednak zniknąć samoistnie po upływie 3-5 dni. Bardzo rzadko można zaobserwować reakcje alergiczne na działanie preparatu Venome Filler Lidocaine, gdyż jest on kwasem hialuronowym pochodzenia niezwierzęcego, przez co nie zawiera protein.

Rzadko w miejscu iniekcji produktu mogą wystąpić grudki lub obrzęki. W przypadku reakcji zapalnej zaleca się by pacjent udał się do lekarza. W literaturze dotyczącej wypełniaczy bazujących na kwasie hialuronowym, opisano odosobnione przypadki ziarniaków, ropni, opóźnionych reakcji nadwrażliwości oraz przebarwień. Co więcej, w literaturze zostały również odnotowane bardzo rzadkie przypadki martwicy spowodowanej iniekcją w żyłę tętniczą lub zamknięcie naczynia poprzez nacisk implantu na ścianę tętnicy. Iniekcja produktu z lidokainą może powodować zaczerwienienie, wrażliwość oraz miejscowe obrzęki.