RETINOL C SHOT - Venome


RETINOL C SHOT

Retinol C Shot to zabieg złuszczający o właściwościach regenerujących i naprawczych, który przywraca skórze odpowiednie napięcie, minimalizuje widoczność zmarszczek i niweluje miejscowe przebarwienia. Zestaw składa się z dwuetapowej procedury: ampułki z serum VITAMIN C SHOT i maski zabiegowej RETINOL SHOT, które wzajemnie wzmacniają i przyspieszają proces odnowy komórkowej, dodatkowo silnie oczyszczając i obkurczając rozszerzone pory. Skóra po zabiegu jest napięta, rozjaśniona i pełna blasku.

Ampułka VITAMIN C SHOT z serum zawiera unikatowe połączenie antyoksydantów i naturalnych wyciągów roślinnych, które skutecznie redukują postępujące reakcje utleniania, wpływające bezpośrednio na przyspieszenie procesu starzenia się skóry. Wysokie, 15% stężenie kwasu askorbinowego minimalizuje ilość wolnych rodników tlenowych odpowiedzialnych za uszkadzanie lipidów, białek, w tym włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do znacznie szybszego obumierania komórek i postępującego procesu starzenia. Zawarty w preparacie ekstrakt z nagietka, który jest bogatym źródłem flawonoidów i karotenoidów wykazuje działanie antyoksydacyjne i antybakteryjne przyspieszając tym samym proces gojenia skóry.

Wyciąg z aceroli stanowi źródło witaminy C i beta-karotenu, przez co wzmacnia działanie antyrodnikowe produktu, hamuje występujące stany zapalne dodatkowo uszczelniając naczynka krwionośne i zmniejszając zaczerwienienia skóry.

Bisabolol posiada właściwości łagodzące podrażnienia, dzięki czemu wzmacnia potencjał regeneracyjny skóry. Zastosowane połączenie składników antyoksydacyjnych i regenerujących w serum VITAMIN C SHOT cechuje się wysoką skutecznością działania pod kątem redukcji wolnych rodników tlenowych, przywracając skórze zdrowy blask i stanowiąc zarazem idealny wstęp do drugiego etapu zabiegu.

RETINOL SHOT to maska z retinolem o właściwościach złuszczających, która stymuluje szereg procesów naprawczych skóry, przez co poprawia jej gęstość i elastyczność, zmniejszając przebarwienia i widoczność zmarszczek utrwalonych. Retinol, który jest pochodną witaminy A, zaliczany jest do grupy związków noszących nazwę retinoidy. Po aplikacji w skórze ulega przekształceniu początkowo do retinalu i w końcowej fazie do kwasu retinowego, dzięki czemu po połączeniu się ze swoistymi receptorami w tkankach aktywuje kaskadę reakcji naprawczych. Retinol w początkowej fazie działania inicjuje przyspieszenie procesu odnowy komórkowej naskórka, który polega na szybszym usunięciu martwych struktur - korneocytów, przez co poprawiony zostaje koloryt skóry, a powierzchowne nierówności ulegają zmniejszeniu. Dodatkowo poddana stymulacji zostaje warstwa podstawna, dzięki czemu warstwy żywe ulegają pogrubieniu. Retinol zawarty w masce zabiegowej RETINOL SHOT sukcesywnie stopuje transport melaniny do wyższych komórek naskórka, wpływając na pomniejszenie wielkości melanocytów, czyli komórek barwnikowych, przez co finalnie niweluje widoczność przebarwień i hiperpigmentacji. Retinol skutecznie oddziałuje na fibroblasty, zwiększając ich aktywność i przyspieszając podziały, przez co wzmocniona zostaje synteza białek budulcowych skóry takich jak: kolagen typu I i III, które wpływają na jędrność oraz gęstość skóry. Dodatkowo pochodna witaminy A zawarta w masce, przyspiesza produkcję fibryliny, która tworzy mikrowłókna elastynowe, zapewniając jędrność i sprężystość tkanek. Retinol posiada zdolność hamowania aktywności metaloproteinaz, czyli specyficznych enzymów aktywowanych między innymi przez promieniowanie UV, które degradują struktury białkowe skóry, przyspieszając proces starzenia. Produkt przyczynia się do stymulowania angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych, przez co skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona. Retinol Shot skutecznie zmniejsza stany zapalne skóry i widoczność porów, dzięki czemu skóra odzyskuje zdrowy blask i jednolitą strukturę.

  • Skóra wiotka z widocznymi oznakami starzenia

  • Zaskórniki i nierówności skórne

  • Przebarwienia i hiperpigmentacje

  • Melasma

  • Utracony kontur twarzy

  • Zmarszczki głębokie

  • Rozstępy

  • Szara, ziemista skóra o nierównomiernym kolorycie

  • Brak blasku i nawilżenia

Rekomendowane jest powtarzanie zabiegu co 4 tygodnie przez 3 sesje.

VITAMIN C SHOT
Aqua, Propanediol, Ascorbic Acid, Calendula Officinalis Flower Extract, Malpighia Glabra Fruit Juice, Bisabolol, Parfum, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Sodium Hydroxide, Citric Acid

RETINOL SHOT
Aqua, Cetearyl Alcohol, Steareth-2, Glycerin, Steareth-21, Methylpropanediol, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Retinol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Polysorbate 20, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Phenylpropanol, BHT, BHA, Phenoxyethanol