VENOME PEEL TCA LIFT - Venome


VENOME PEEL TCA LIFT

Venome TCA Lift to medyczny peeling chemiczny do silnej rewitalizacji skóry o różnorodnym zakresie działania i jednocześnie wysokim stopniu bezpieczeństwa. Formuła preparatu oparta jest o połączenie 20% TCA kwasu trójchlorooctowego , kwasu kojowego i migdałowego, przez co skutecznie niweluje oznaki starzenia się skóry, dzięki stymulowaniu fibroblastów do produkcji włókien kolagenu i elastyny, wykazując dodatkowo działanie bakteriostatyczne, równocześnie zmniejszając widoczność ewentualnych przebarwień i miejscowych hiperpigmentacji. Produkt nie jest fotouczulający, dlatego też może być stosowany jako peeling całoroczny.

Zastosowany w preparacie kwas trójchlorooctowy TCA należy do grupy kwasów karboksylowych i jest najsilniej działającym organicznym związkiem chemicznym. Dzięki swojej charakterystycznej budowie i odpowiedniej mocy (pKa 0,66) przenika w głębokie partie skóry indukując szereg procesów naprawczych odpowiadających za widoczną poprawę jej stanu. Kwas TCA stymuluje proces odnowy komórkowej naskórka, który charakteryzuje się rozkładaniem wiązań białkowych pomiędzy aminokwasami, doprowadzając do utraty połączeń między komórkami, skutkując finalnie złuszczeniem żywej części i zastąpieniem starych struktur nowymi keratynocytami. Dodatkowo drażniące działanie kwasu na keratynocyty pozwala uwolnić z nich cytokiny, które są mediatorem stanu zapalnego, działającego bezpośrednio na fibroblasty, przez co są stymulowane do zwiększania produkcji włókien kolagenu i elastyny. Produkt TCA Lift sukcesywnie zmniejsza ilość niewielkich zmarszczek, wzmacnia napięcie oraz redukuje widoczność blizn i rozstępów, dzięki poprawie jakości struktur skóry.

Dodatek kwasu kojowego w peelingu Venome TCA Lift pozwala niwelować zaburzenia kolorytu oraz plamy pigmentacyjne różnego pochodzenia. Kwas kojowy jest skutecznym inhibitorem enzymu tyrozynazy, który jest jednym z istotniejszych elementów składowych w procesie melanogenezy, czyli tworzeniu barwnika - melaniny. Dzięki zastopowaniu tego procesu, komórki pigmentowe nie posiadają nadmiaru melaniny, co skutkuje rozjaśnieniem skóry w wybranych strefach. Kwas kojowy zastosowany w TCA LIFT wykazuje działanie antyoksydacyjne, niwelując wolne rodniki tlenowe, które niszczą włókna białkowe skóry.

Preparat zawiera również kwas migdałowy, który pozytywnie wpływa na zmniejszenie rogowacenia okołomieszkowego, które często jest przyczyną powstawania zmian zapalnych. Produkt obkurcza pory, niwelując nadmierny łojotok i wykazując działanie antybakteryjne, dzięki budowie zbliżonej do antybiotyków, przez co zalecany jest również do cer problematycznych.

Peeling Venome TCA Lift dzięki unikalnemu połączeniu trzech kwasów: trójchlorooctowego, kojowego i migdałowego, skutecznie niweluje problem zmarszczek i wiotkości, dzięki stymulowaniu fibroblastów do produkcji włókien białkowych. Produkt pozwala przywrócić skórze równomierny koloryt i zniwelować zmiany zapalne, przez co cera zyskuje właściwą strukturę i blask, bez przebarwień i nierównomiernego kolorytu.

Produkt przeznaczony do stosowania przez profesjonalistę.

utrata jędrności i widoczna wiotkość owalu twarzy
zmarszczki utrwalone
przebarwienia i hiperpigmentacje
drobne blizny
skóra z widocznymi nierównościami i zmianami zapalnymi
cera zanieczyszczona z rozszerzonymi porami i zaskórnikami
spowolniona odnowa komórkowa

Trichloroacetic acid (20%), mandelic acid, kojic acid, excipients

Zabieg należy wykonywać co 7-8 dni w serii 4-6 zabiegów zgodnie z zaleceniami zabiegowca i w zależności od oczekiwanego efektu.

  • Nie stosować w przypadku chorób skóry i / lub infekcji (zapalenie skóry, opryszczka).
  • Nie stosować, jeśli pacjent jest wrażliwy na jeden lub więcej składników; zalecane jest przetestowanie produktu na niewielkim obszarze ciała (np. skóra przedramienia, skóra za uchem), aby sprawdzić, jak reaguje skóra pacjenta.
  • Nie stosować w czasie ciąży lub karmienia piersią.
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Skutki uboczne:

  • Lekkie zaczerwienienie leczonych obszarów, które ustępuje w ciągu 24-48 godzin
  • Po zastosowaniu peelingu skóra może stać się bardziej sucha

Przerwać stosowanie w przypadku nadwrażliwości lub podrażnienia.