VENOME SISTHAEMA HEVO T - Venome


VENOME SISTHAEMA HEVO T

Venome SISTHAEMA to unikatowe rozwiązanie w zakresie medycyny estetycznej, łączące w sobie synergiczne działanie pomiędzy wypełniaczem, a boosterem stymulującym. Skład produktu pozwala na osiągnięcie wieloaspektowości zabiegowej, dzięki unikatowej zdolności aktywacji silnej fibroplazji tkankowej, wpływając na wzrost ilości włókien kolagenowych typu III oraz poprawie nawodnienia skóry poprzez poniesienie poziomu GAG. Produkt Venome Sisthaema to hydrożel do iniekcji śródskórnych, o przełomowym i opatentowanym składzie, zawierającym 70 mg substancji aktywnych takich jak 50 mg fragmentarycznego kwasu hialuronowego i 20 mg trehalozy, o udowodnionym dłuższym czasie utrzymywania się w tkankach, w porównaniu z innymi preparatami stymulującymi. Produkt posiada certyfikat medyczny klasy III.

SISTHAEMIC DERMAL REGENERATION

Zabieg aktywuje proces Sisthaemic Dermal Regeneration, który polega na aktywacji fibroplazji tkankowej, której ideą jest wywoływanie celowego podziału i namnażania się fibroblastów oraz samoczynnej regeneracji, w celu zwiększenia się objętości tkanki łącznej. Komórki skóry efektywniej produkują włókna kolagenowe typu III, czego efektem jest naturalne uniesienie tkanek w sposób, który harmonijnie podkreśla rysy twarzy. Efekt działania preparatu utrzymuje się przez tygodnie po zabiegu i z czasem staje się coraz silniejszy.

UNIKALNY, OPATENTOWANY SKŁAD

Venome Sisthaema to unikalne połączenie fragmentarycznego kwasu hialuronowego i trehalozy, który przyczynia się zwiększenia objętości skóry i jej dogłębnego nawilżenia nawet do 5 tygodni.

Fragmentaryczny kwas hialuronowy 50mg

Venome Sisthaema oparty jest o dwie masy cząsteczkowe kwasu hialuronowego 1200-1500 kDa oraz 200-400 kDa. Fragmentaryczny kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej nadaje tkankom objętości, poprzez stymulacje produkcji kolagenu typu III i silnemu wiązaniu wody w skórze właściwej. Kwas o niskiej masie cząsteczkowej sprawia, że żel jest miękki, a sam zabieg bezbolesny.

Preparat Sisthaema zawiera w składzie fragmenty kwasu hialuronowego o najczystszej, farmaceutycznej czystości, która cechuje się najniższym poziomem endotoksyn, dzięki czemu preparat nie wywołuje obrzęków.

W procesie produkcji kwas hialuronowy podlega fragmentacji, czyli skrócenia łańcuchów na mniejsze. Fragmentacja długich liniowych łańcuchów kwasu hialuronowego na odpowiednie, krótkie elementy o ściśle określonej wielkości 28-40 monomerów, pozwala skutecznie intensyfikować produkcję kolagenu typu III (młodego kolagenu), z uwagi na zdolność aktywacji receptorów CD44 na fibroblaście.

Innowacyjna trehaloza 20mg

Zawarta w preparacie trehaloza, która jest disacharydem chroni strukturę zawartego w produkcie kwasu hialuronowego przed enzymatyczną degradacją i utlenianiem, dzięki czemu produkt jest w stanie utrzymywać się w skórze dłużej, niż inne preparaty oparte o nieusieciowany kwas hialuronowy. Trehaloza przedłuża działanie preparatu w skórze właściwej, zapewniając skuteczniejszy proces stymulacji i odmładzania. Trehaloza sprawia, ze efekty stosowania Venome Sisthaema są wyjątkowe, co jest potwierdzone badaniami klinicznymi.

Witaj w Nowej Erze VENOME SISTHAEMIC DERMAL REGENERATION

TECHNOLOGIA PRODUKCJI SELECTIVE SPECTRUM TECHNOLOGY

W preparacie Sisthaema zastosowano unikalną technologię selektywnego spektrum (Selective Spectrum Technology), czyli zaawansowaną procedurę produkcji, w której określa się składniki o różnej masie cząsteczkowej i różnym układzie przestrzennym, a następnie wybiera te, które pozwolą najskuteczniej osiągnąć cel (fibroplazję tkankową i stymulację) i zmaksymalizować efektywność końcowego produktu. SST pozwala wybrać takie fragmenty kwasu, które posiadają o wiele lepsze możliwości estetyczne.

NAUKOWO POTWIERDZONE DZIAŁANIE

Efekty SISTHAEMA HEVO T zostały przeanalizowane za pomocą skanu PET, podkreślając efekt fizjologiczny, bez patologicznego stanu zapalnego związanego z wstrzykiwaniem produktu w leczonych tkankach.

AMPUŁKO STRZYKAWKA O POJEMNOŚCI 2 ML ZAWIERA:

Nieusieciowany kwas hialuronowy 50 mg
Trehalozę 20 mg
2 igły 30 G

Venome SISTHAEMA protokół zabiegowy

Venome SISTHAEMA można wstrzykiwać kilkoma metodami, zarówno techniką liniową, jak i mezoterapii, 5 punktów oraz TENSE technique, za każdym razem na głębokość skóry właściwej 1,6-2,0 mm.

SISTHAEMA można wstrzykiwać zarówno w okolice twarzy jak i dłonie oraz szyję, czy ciało.

Technika TENSE została opracowana w celu zwiększenia skuteczności produktu w zakresie właściwości liftingujących i regeneracyjnych. Tense Technique pozwala wykonać 9 liniowych wektorów.

1 wektor od chrząstki ucha, 2 wektor zawierający 3 linie od kąta szczęki, 3 wektor zawierający 2 linie (punkt od zewnętrznego kąta oka i skrzydełka nosa), 4 wektor bruzda nosowo-wargowa, 5 wektor linia marionetki, 6 wektor dolna część brody. Każdy wektor (punkt) w technice liniowo-wstecznej pozostawia depozyty po 0,1 ml, oprócz wektora 4 i 1, który zawiera po 0,15 ml.

TECHNIKA 5 PUNKTÓW

Technika 5 punktów polega na wprowadzanie igły prostopadle w głębokie warstwy skóry właściwej oraz pozostawienie depozytów po 0,1-0,3 ml na punkt.

Punkty należy rozmieścić w 5 miejscach po jednej i po drugiej stronie twarzy.

 • 1 punkt - 2 cm w dół od kąta zewnętrznego szpary powiekowej na linii łączącej z kątem żuchwy
 • 2 punkt - 1 cm bocznie od skrzydełka nosa
 • 3 punkt - 1 cm w linii prostej od chrząstki ucha
 • 4 punkt - 2 cm w dół i 1 cm przyśrodkowo od linii nakreślonej od kąta zewnętrznego czerwieni wargowej w dół
 • 5 punkt - 1,5 cm przyśrodkowo i w górę od kąta szczęki
 • UTRATA JĘDRNOŚCI
 • BRAK GĘSTOŚCI SKÓRY
 • OPADAJĄCE CHOMIKI
 • NISKA ELASTYCZNOŚĆ TKANEK
 • BRAK NAWILŻENIA

Twarz, szyja, dekolt, dłonie – co 15-30 dni w sesjach 4-5 powtórzeń

PRZECIWWSKAZANIA

Produktu VENOME SISTHAEMA nie należy używać w następujących przypadkach:

 • jeśli pacjent ma tendencję do tworzenia blizn przerostowych,
 • jeśli w wywiadzie pacjenta występuje choroba autoimmunologiczna lub jest on w trakcie immunoterapii,
 • u pacjenta występuje nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią,
 • u pacjentów poniżej 18 r.ż.
 • korzystania z preparatu w połączeniu z peelingami, zabiegami laserowymi lub z wykorzystaniem ultradźwięków,
 • u pacjentów, którzy zażywają substancje mogące przedłużać krwawienie (na przykład kwas acetylosalicylowy, niesteroidowe leki przeciwzapalne lub warfarynę), może, tak jak w przypadku każdej iniekcji, wystąpić zwiększone ryzyko powstania siniaków lub krwawienia w miejscu podania,
 • pacjenci zażywający antykoagulanty lub inhibitory agregacji płytek nie powinni poddawać się zabiegom z użyciem VENOME SISTHAEMA bez uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym,
 • produktu VENOME SISTHAEMA nie można stosować w obszarach objętych procesem zapalnym lub zakażeniem skóry (na przykład z trądzikiem, opryszczką itd.),
 • produktu VENOME SISTHAEMA nie należy stosować w połączeniu z terapią laserową, peelingami chemicznymi ani dermabrazją,
 • nie należy podawać preparatu w naczynia krwionośne,
 • nie należy podawać preparatu do kości, ścięgien, więzadeł ani mięśni,
 • nie należy wstrzykiwać preparatu w znamiona,
 • nie ma żadnych dostępnych danych klinicznych (dotyczących skuteczności, tolerancji) na temat podawania preparatu VENOME SISTHAEMA w miejscach, w których wcześniej zastosowano już inny wypełniacz.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE: 

 • Reakcje zapalne (zaczerwienienie, obrzęk, rumień), które mogą wiązać się z uczuciem swędzenia lub tkliwością po iniekcji. Te reakcje mogą utrzymywać się przez tydzień.
 • Zgrubienia lub grudki w miejscu iniekcji, zwłaszcza w przypadku zbyt powierzchownego podania.
 • Przebarwienie w miejscu podania.