VENOME HAIR FILLER 2.0 - Venome


VENOME HAIR FILLER 2.0

Innowacyjny preparat Venome Trycho Hair Filler 2.0 to unikatowe połączenie kwasu hialuronowego, hydrolizowanej keratyny oraz czynników wzrostu i peptydów biomimetycznych, które skutecznie niwelują problem wypadających i osłabionych włosów, stymulując rewitalizacje cebulek i odrastanie zdrowych trzonów. Odpowiednio dobrana sekwencja kompleksu składników wzmacnia cebulki, pobudza ich aktywność i stymuluje podziały komórkowe oraz przyspiesza mikrokrążenie w skalpie.

Peptydy biomimetyczne to syntetycznie wytworzone krótkołańcuchowe aminokwasy, które są idealnym odwzorowaniem czynników wzrostu, czyli substancji modulujących, znajdujących się w ludzkim organizmie, odpowiedzialnych za stymulowanie pozostałych komórek do wzrostu, wzajemnego podziału i różnicowania się.

Czynniki wzrostu to natomiast polipeptydy, które mogą stymulować lub hamować procesy zachodzące w komórkach. Specyficzny rodzaj pracy peptydów i czynników wzrostu polega na łączeniu się z receptorem transbłonowym komórki docelowej i rozpoczęciu przekazywania sygnałów wewnątrz komórek, co prowadzi do możliwości sterowania procesami metabolicznymi w wybranym miejscu.

Niestety wraz z wiekiem, nieodpowiednią dietą lub z powodu stresu oksydacyjnego synteza naturalnie występujących peptydów zmniejsza się, prowadząc do uszkodzeń i spowolnienia metabolizmu komórek, czego efektem jest wzmożone wypadanie włosów i znacznie szybsze starzenie się. Proces ten można zahamować uzupełniając niedobory faktorów wzrostu i peptydów biomimetycznych w zabiegu mezoterapii.

Zastosowane w preparacie Venome Trycho Hair Filler 2.0 czynniki wzrostu i peptydy działają synergicznie i na różnych poziomach występowania problemu, stymulując odpowiednio komórki do wzrostu i ciągłej pracy, ograniczając wypadanie włosów słabych i zniszczonych oraz zmniejszając problem łysienia androgenowego.

sh-Polipeptyd-11 - (aFGF, acidic Fibroblast Growth Factor)

Czynnik wzrostu fibroblastów, stymuluje angiogeneze, czyli powstawanie nowych naczyń włosowatych. Stabilizuje cykl życia włosa oraz pobudza fazę anagenu

sh-Polipeptyd-1, (EGF, Epidermal Growth Factor)

Stymuluje mikrokrążenie w skalpie oraz wzmacnia aktywność mieszków włosowych, co przyczynia się do stymulowania porostu włosów. Wzmacnia regeneracje i znacząco pobudza produkcję VEGF. Wzmaga ochronę komórki przed stresem oksydacyjnym

sh-Oligopeptyd-2 (IGF-1, Insulin-like Growth Factor-1)

Bierze czynny udział w namnażaniu (proliferacji) i prawidłowym wzroście komórek. Wzmacnia trzony włosa oraz stymuluje porost nowych

sh-Polipeptyd-9 (VEGF, Vascular Endothelial Growth Factor)

Stymuluje produkcje nowych naczyń krwionośnych, zwiększając dotlenienie cebulek włosów. Zmniejsza negatywne działanie DHT odpowiedzialnego za łysienie androgenowe

Oligopeptide-1

Stymuluje proces angiogenezy, dzięki czemu intensywnie pobudza krążenie w skalpie poprzez produkcje nowych naczyń krwionośnych. Wspomaga proces regeneracyjny skalpu, redukując ilość wolnych rodników tlenowych odpowiedzialnych za wypadanie włosów.

Octapeptyd-2

Hamuje apoptozę, stymuluje porost włosów i regeneruje cebulki

Copper Tripeptide-1

Aktywny peptyd wydłużający fazę anagenu, skracając dodatkowo fazę telogenu, dzięki czemu włosy osiągają maksymalna fazę wzrostu, a po wypadnięciu odrastają szybciej. Tripeptyd miedziowy blokuje działanie DHT, wpływającego niekorzystnie na mieszki włosowe. Miedź bierze udział w procesie syntezy melaniny, dzięki czemu peptyd zapobiega siwieniu włosów.

Zawarty w preparacie kwas hialuronowy jest nośnikiem substancji aktywnych, dbając tym samym o odpowiednie nawilżenie skóry głowy. Dodatek hydrolizowanej keratyny, czyli naturalnego budulca włosa, bogatego w aminokwasy siarkowe, pozwala uzupełnić uszkodzone mostki dwusiarczkowe, w efekcie wzmacniając włosy od nasady. Dzięki zastosowaniu keratyny struktura cebulek włosa jest o wiele mocniejsza, a łodyga odporniejsza na łamanie i ewentualne uszkodzenia. Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej dzięki zawartości flawonoidów i witamin takich jak C, A, K wykazuje silne działanie antyoksydacyjne i regenerujące, dzięki czemu aktywność komórek jest znacznie większa, co umożliwia szybszy wzrost włosów. Wąkrota azjatycka stymuluje proces angiogenezy, dzięki czemu powstaje sieć nowych naczyń krwionośnych, pozytywnie wpływając na dotlenienie cebulek włosa.

Preparat wykazuje synergię działania w zakresie walki o piękne włosy:

- hamuje wypadanie włosów

- aktywnie stymuluje cebulki do wzrostu nowych trzonów

- uzupełnia niedobory keratyny, niezbędnej do prawidłowego wzrostu włosa

- zmniejsza siwienie

- zmniejsza przyczynę wypadania androgenowego

Idealnie dobrane składniki aktywne stale pobudzają proliferację komórkową, dostarczają budulca włosa oraz stymulują powstawanie nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu zyskujemy odpowiednie odżywienie i dotlenienie cebulek. Ograniczamy również tym samym wypadanie włosów spowodowane Dihydrotestosteronem (DHT), który przyczynia się do zmniejszenia ukrwienia mieszków i w konsekwencji stopowania prawidłowego wzrostu. Skuteczne namnażanie komórek dzięki aktywności Polipeptydu-11 pomaga przyspieszać proces zagęszczania włosów. Preparat skutecznie regeneruje cebulki po silnych zabiegach fryzjerskich, które negatywnie wpłynęły na kondycję skalpu i łodygi.

  • Przerzedzone i cienkie włosy
  • Wypadanie androgenowe
  • Osłabione włosy po zabiegach fryzjerskich
  • Wypadanie sezonowe
  • Wsparcie terapii z wykorzystaniem produktów autologicznych- PRP
  • Osłabienie włosów związane ze stresem lub przyjmowanymi lekami

1 ampułka co 14 dni przez 3 do 6 sesji